• en
 • pl

e-KiF – przenieśliśmy magazyn do internetu

Kompleksowe rozwiązania mają skłonność do wymykania się spod kontroli. Aby prawidłowo poprowadzić projekt o takim stopniu skomplikowana konieczna jest perfekcyjna dyscyplina zarówno w trakcie planowania jak i na etapie produkcji.


Wykonane elementy

Aplikacja webowa

Rozbudowana strona www wraz z wszystkimi elementami e-commerce

Aplikacje mobilne

Aplikacje działające w oparciu o api RESTfull

CMS

Rozbudowane narzędzia do zarządzania numerami, użytkownikami i płatnościami.

Zakres działań

 • Analiza biznesowa
 • Usability/UX
 • Projekt graficzny
 • Programowanie front-end, wersji mobilnych oraz backend
 • Support

Analiza materiału

Kulturystyka i Fitness jest dominującym w swoim segmencie wydawnictwem. Na przestrzeni lat ilość treść stworzona na potrzeby magazynu urosła do imponującego archiwum. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, Wydawnictwo postanowiło udostępnić archiwalne numery nowym i starym użytkownikom w przystępnej formie, oraz udostępniać odpłatnie wszystkie nowe numery natychmiast po ich ukazaniu się na rynku.

Wyznaczyliśmy podstawowe cele dla całego systemu:

 • spójność pomiędzy platformami,
 • wygodne zarządzanie materiałem z jednego centralnego punktu, bez konieczności korzystania z kilku osobnych narzędzi,
 • wygoda przeglądania niezależnie od urządzenia,
 • rozbudowane elementy e-commerce,
 • możliwość aktualizacji materiału jednocześnie na wszystkich urządzeniach.

Rozwiązania

Finalnie aby rozwiązać wszystkie zagadnienia i problemy, na projekt złożyły się:

Integracja z ADC

Jednym z bardziej znaczących elementów w projekcie jest integracja z Android Developer Console, dzięki czemu administrator w żaden sposób nie musi z niej korzystać! Wszystkie operacje (zmiana cen, edycja produktów w aplikacji) odbywają się wprost z przygotowanego przez nas CMS’a.

HTML5

Jedną z głównych przewag rozwiązań crossplatformowych w aplikacjach mobilnych jest jedna baza kodu, co bardzo ułatwia modyfikowanie aplikacji. Skorzystaliśmy z kombinacji Cordova + Ionic + Angular. Aby rozwiązać problem z wydajnością animacji i nawigacji skorzystaliśmy z customowego buildu silnika WebKit co zaowocowało bardzo dobrym wynikiem nawet na słabszych urządzeniach.

REST

Jedna z pierwszych decyzji jakie musieliśmy podjąć, był sposób przechowywania numerów i ogólnej komunikacji. Zdecydowaliśmy się na stałe połączenie RESTfull, co powoduje, że aplikacje wymagają ciągłego połączenia z internetem, ale dzięki temu użytkownicy mają zawsze aktualną wersję wszystkich numerów.

Reklama

Na potrzeby systemu stworzyliśmy również elastyczny moduł reklamowy, który pozwala w prosty sposób zarządzać reklamami na wszystkich urządzeniach jednocześnie, zapewniając wydajną monetyzację projektu.

E-commerce

Dzięki wykorzystaniu gotowego modułu e-commerce, otrzymaliśmy w relatywnie krótkim czasie wszystkie potrzebne funkcjonalności pomagające zarządzać zamówieniami i produktami oraz promocjami. Do tego integracja z płatnościami jest dużo wygodniejsza i stabilna.

RWD

Pomimo rozbudowanych aplikacji mobilnych, nie zaniedbaliśmy responsywności aplikacji webowej. Wersji mobilna realizuje 100% wymagań stawianych przed wersją przeglądarkową.

Aplikacje mobilne

Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzeniach z iOS oraz z Androidem. Jedynym elementem który rozróżnia te dwie wersje, jest proces mikrotransakcji, różny dla obydwu platform. Wykupując dostęp do najnowszych numerów na jednym tylko urządzeniu, otrzymujesz możliwość przeglądania ich na innym dowolnym, nawet na innym systemie! Wykorzystaliśmy prosty mechanizm kodów, co pozwala użytkownikowi przeglądać swoje numery bez konieczności pełnego logowania, dzięki czemu cały proces jest bardzo wygodny.