• en
  • pl

Startup Fudimudi – z miłości do podróży i gotowania.

Początki startupu - MVP

Startup Fudimudi jest projektem z branży restauracyjnej dla ludzi którzy chcą czerpać pełną przyjemność z gotowania, bez zbędnego zachodu, bałaganu i kosztów. Idea polega na tym, aby zamiast gotowych dań, zamówić dokładnie odmierzone składniki dla wybranej liczby gości i delektować się procesem gotowania nie marnując czasu i środków.

Tak odkrywczy pomysł zasługuje wyłącznie na najlepsze narzędzia. Zespół Fudimudi wybrał nas na wykonawcę zarówno wersji MVP (Minimum Valiable Product) jak zespół odpowiedzialny za dalszy rozwój i utrzymanie projektu. Staraliśmy się włożyć równie dużo serca w projekt jak jego założyciele.

Na etapie MVP opracowaliśmy wszystkie elementy które konieczne były do uruchomienia usługi, wliczając przeglądarkę przepisów, zaawansowany CMS oraz różne stopnie uprawnień dla pracowników.

Założenia

  • grupa pracowników z różnymi kompetencjami i uprawnieniami
  • rozbudowane i wygodne zarządzanie zamówieniami z uwzględnieniem składników, dokładnych ilości oraz statystyk
  • wygodna nawigacja po przepisach
  • jak najwięcej możliwości promocji
  • prosty i zrozumiały proces zamówień dla klienta

Zakres prac

Analiza biznesowa

Rozłożyliśmy założenia na części pierwsze i przełożyliśmy na konkretne funkcjonalności

Usability/UX, prototypy

Na potrzeby projektu powstało kilkadziesiąt prototypów, dla każdego z elementów osobno

Projekt graficzny

Dobraliśmy typografię, kolorystykę ogólną i wygląd poszczególnych komponentów

Programowanie

Skorzystaliśmy z naszego standardowego zestawu narzędzi i procesów, dzięki czemu proces przebiegł szybko i sprawnie


Użyte narzędzia

Proces doboru narzędzi nigdy nie jest prosty i w każdym projekcie wygląda inaczej. Po zażartej dyskusji zdecydowaliśmy się na gotowy moduł CMS oraz custom-made front-end. Backend został doposażony w system cachowania (memcache), a cały proces wdrożenia został zwyczajowo zautomatyzowany. CMS został dodatkowo zeskinowany wg uwag klienta, tak aby maksymalnie go uprościć dla pracowników którzy niekoniecznie mają doświadczenie z obsługą jakichkolwiek systemów zarządzania treścią.

Prototypy

Najwięcej pracy włożyliśmy w pierwszy i najważniejszy etap – planowanie i prototypowanie. Skorzystaliśmy ze sprawdzonego i docenianego narzędzia Axure. Daje ono duże pole do popisu, bardzo wiele opcji, możliwość oskryptowania pewnych zachowań i interakcji co daje świetny wgląd klientowi jak działać będzie konkretny system. Dzięki temu na bardzo wczesnym etapie wychodzą wszelkiego rodzaju niedopowiedzenia czy sprzeczne założenia. Prawidłowo zaplanowany system jest dużo prostszy i bezpieczniejszy do wdrożenia z punktu widzenia biznesu i monetyzacji.

Projekt graficzny

Projekt graficzny po etapie prototypowania jest w zasadzie tylko formalnością. Projektant ma bardzo ułatwione zadanie i pozostaje tylko właściwie dobrać estetykę projektu. Jednocześnie nie wolno zapominać o właściwej komunikacji z zespołem programistów! Brak takowej jest częstym błędem i powoduje problemy z elementami które mogą zostać zatwierdzone przez klienta na etapie projekt graficznego, a jednocześnie wprowadzać niepotrzebny stopień skomplikowania dla programistów.

CMS

CMS w oparciu o Bootstrap jest aktualnie bardzo wygodną i elastyczną opcją. Staramy się zazwyczaj maksymalnie zminimalizować i jednocześnie zautomatyzować wszystkie ścieżki w każdym wykonywanym przez nas CMS’ie. Dzięki temu jego nauka jest zadanie niewymagającym w zasadzie żadnego szkolenia.


Wersja mobilna

Jak każdy tworzony przez nas serwis,
Fudimudi otrzymał dobrze zoptymalizowaną
responsywną stronę, której funkcjonalność na urządzeniach
mobilnych pokrywa się w 100% z wersją desktop.