• en
  • pl

mom4mom

Mom4mom

Aplikacja która stała się narzędziem do stworzenia wyjątkowej społeczności matek – pozbawionej hejtu, opartej na wsparciu, zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu.


O projekcie

Multiplatformowa aplikacja mobilna, na iOS oraz Android. Chat (wiadomości prywatne) w czasie rzeczywistym, obsługa różnego rodzaju powiadomień, integracja z platformami social-mediowymi, zaawansowany system cachowania treści oraz rozbudowany moduł CMS.


Podstawą przy projektach opartych na społecznościach jest przede wszystkim misja, i dopiero na takich podwalinach należy budować pozostałą część produktu. W przypadku Mom4mom misja została wyraźnie zarysowana na samym początku, dzięki czemu dalsze planowanie funkcjonalności platformy było zdecydowanie prostsze niż zazwyczaj.

Całość projektu skupiona była na pogłębianiu interakcji pomiędzy użytkowniczkami, jednocześnie zapewniając im komfort, dyskrecję oraz bezpieczeństwo.

Platforma otrzymała szereg narzędzi reklamowych, elementów umożliwiających agregowanie i wyszukiwanie treści, wsparcie dla treści tworzonych przez samodzielnych ekspertów. Zawarliśmy w niej również rozbudowane moduły dla moderacji – mechanizmy powiadomień, zgłaszania treści, statystyki oraz moduł zarządzania przypomnieniami dla użytkowniczek.

Technologia

Ionic

Znakomity framework służący do budowy aplikacji crossplatformowych, który pozwolił nam uzyskać spójność graficzną dla poszczególnych platform w zasadzie bez poświęcania na ten cel dodatkowych zasobów.

Cordova

Rozwiązanie umożliwiające publikację aplikacji na kilka platform jednocześnie. Wygoda korzystania ze spójnego api dla dwóch systemów jest trudna do zastąpienia.

Laravel

Framework php z dobrze rozbudowaną społecznością, znakomitą dokumentacją oraz szeregiem rozwiązań open source, które pozwalają na skupieniu się na funkcjonalności, a nie implementacji.

socket.io, Firebase, Varnish

Szereg narzędzi którymi posiłkowaliśmy się przy poszczególnych zadaniach. Strona techniczna projektu została maksymalnie zautomatyzowana, tak aby uzyskać minimalne opóźnienia przy publikacji poszczególnych wersji oraz maksymalną kontrolę nad środowiskami.

Mobile

Wersja mobilna jest nie tylko koniecznością, ale wręcz pierwszym elementem który na stronie jest wdrażany lub opracowywany. Odpowiedni zestaw narzędzi oraz proces testowania jest doskonalony na przestrzeni miesięcy aby zapewnić jak najwyższy stopień zgodności na jak największej puli urządzeń.