image Frameworki html do szybkiego prototypowania image Jak połączyć sesję Javascript z PHP w Facebook SDK 4.0
  • en
  • pl

Contact form 7 – problem z wysyłaniem wiadomości

CONTACT-FORM-7

Jedna z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia formularzy w WordPress czasem ma swoje humory. Zazwyczaj jednak są to problemy w konfiguracją, znacznie rzadziej błąd samej wtyczki.

Pierwszym krokiem jest zazwyczaj weryfikacja czy serwer/hosting obsługuje funkcję php mail(). Funkcja ta często jest niedostępna lub źle skonfigurowany jest serwer pocztowy.

Drugim krokiem do znalezienia problemu, jest instalacja wtyczki o nazwie WP Mail SMTP, która pozwala w pełni skonfigurować mechanizm wysyłania wiadomości w WordPressie. Zazwyczaj wymuszenie wysyłania wiadomości przez SMTP rozwiązuje problem (rozwiązuje również problem oznaczania wiadomości jako spam).

Zdarza się, że hosting nie pozwala na swobodne wysyłanie wiadomości od dowolnego użytkownika (pole FROM w formularzu). Często natomiast w formularzu używamy adresu e-mail użytkownika w polu nadawcy. Te dwa elementy powodują, że niemożliwe staje się wysłanie wiadomości – nadawca wiadomości zostanie przez serwer odrzucony. Łatwo tutaj o fałszywy wynik testu, jeśli podamy w formularzu adres który jest hostowany przez ten sam serwer, nasza wiadomość zostanie wysłana poprawnie, jednak każdy inny adres zostanie zablokowany.

Powodzenia!

Related Posts
  • Wszystko
  • By Author
  • By Category